Z czego wykonuje się druty nawojowe?

Z czego wykonuje się druty nawojowe?

Druty nawojowe są powszechnie stosowanym materiałem w wielu gałęziach przemysłu. Dzięki swoim właściwościom montuje się je w maszynach, instalacjach elektrycznych i jeszcze innych rozbudowanych urządzeniach wykorzystujących prąd. Niektóre odmiany drutów nawojowych stosuje się w urządzeniach pomiarowych i telekomunikacyjnych. Z czego produkuje się te materiały? Jakie odmiany drutów nawojowych są najpopularniejsze? W tym artykule uzyskacie odpowiedzi na te pytania, dzięki czemu będziecie dobrze zorientowani podczas dokonywania zakupu. Pozwoli to Wam na wybór typu drutów nawojowych dopasowanych do potrzeb!

Jakie odmiany drutów nawojowych można spotkać?

Na rynku dostępnych jest wiele modeli drutów nawojowych, które różnią się od siebie surowcem, z którego są wykonane, rodzajem izolacji lub średnicą. Każdy z nich jest przystosowany do pracy w innych warunkach, dlatego to takie ważne, by wiedzieć, który typ jest odpowiedni w Waszej sytuacji montażowej.

Najpopularniejszą odmianą drutów nawojowych są te wykonane z miedzi. Cechują się one największą wytrzymałością mechaniczną, a także dobrą konduktywnością. Co więcej, z uwagi na dużą ciągliwość i elastyczność, są one wygodne w montażu. Najczęściej spotykanym typem miedzianych drutów nawojowych są te, które posiadają izolację emaliowaną. Zabezpiecza ona przewody przed szkodliwym działaniem kontaktu z innymi materiałami. Jeśli przewody miedziane mogą być wystawione na groźniejsze uszkodzenia mechaniczne, mogą mieć izolację włóknistą. Występują też druty nawojowe, które posiadają oba rodzaje zabezpieczenia, co chroni je przed wieloma zagrożeniami.

Obecnie produkuje się też druty nawojowe z aluminium i innych stopów, które zapewniają wysoką odporność na temperaturę oraz przewodnictwo na wysokim poziomie. Niezależnie od tego, z jakiego rodzaju surowca wykonane są przewody, mogą one występować w różnego rodzaju średnicy. To wszystko ma na celu zapewnienie montażystom optymalnych materiałów do pracy.

Wróć do bloga

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem