Gdzie znajdzie zastosowanie maszyna tnąco-odizolowująca Kappa 330?

dodano: 2021-03-26

Wytwarzanie produktów wykorzystujących energię elektryczną łączy się z koniecznością odpowiedniego rozprowadzenia w nich instalacji dostarczającej prąd oraz zapewniającej działanie czujników i elementów sterujących. Przy prowadzeniu produkcji seryjnej przygotowanie potrzebnych do tego elementów musi się odbywać w sposób zautomatyzowany, co pozwala na uzyskanie wysokiej powtarzalności powstających elementów, a także na zachowanie dużego tempa produkcji.

Z czego wykonuje się druty nawojowe?

dodano: 2020-12-18

Druty nawojowe są powszechnie stosowanym materiałem w wielu gałęziach przemysłu. Dzięki swoim właściwościom montuje się je w maszynach, instalacjach elektrycznych i jeszcze innych rozbudowanych urządzeniach wykorzystujących prąd. Niektóre odmiany drutów nawojowych stosuje się w urządzeniach pomiarowych i telekomunikacyjnych. Z czego produkuje się te materiały? Jakie odmiany drutów nawojowych są najpopularniejsze? W tym artykule uzyskacie odpowiedzi na te pytania, dzięki czemu będziecie dobrze zorientowani podczas dokonywania zakupu. Pozwoli to Wam na wybór typu drutów nawojowych dopasowanych do potrzeb!

Na czym polega zakuwanie przewodów elektrycznych?

dodano: 2020-10-14

Każda instalacja elektryczna, żeby mogła spełniać swoje zadanie, musi być połączona zarówno ze źródłem dostarczającym napięcie, jak i z jego odbiornikiem. Choć istnieje wiele sposobów łączenia kabli w rozwiązaniach przemysłowych, to najczęściej stosuje się zakuwanie przewodów elektrycznych, które pozwana na szybkie przygotowywanie łatwych do podłączenia przewodów czy całych ich wiązek. Wykonane w ten sposób złącza charakteryzują się wysoką trwałością, a co najważniejsze mogą być wyposażone w różne rodzaje końcówek ułatwiających późniejszy montaż. Przekonajmy się, dlaczego zakuwanie przewodów elektrycznych jest tak ważne, zobaczmy, na czym polega i w jaki sposób jest przeprowadzane.

Do czego używane są przewody aluminiowe?

dodano: 2020-10-06

Prąd elektryczny jest wykorzystywany w coraz większej liczbie urządzeń i systemów, zarówno tych, które tradycyjnie korzystały z takiego źródła zasilania, jak choćby oświetlenie czy ogrzewanie, jak i w całkiem nowych zastosowaniach, takich jak napędzanie samochodów osobowych. Niezależnie od swego przeznaczenia czy branży, w której jest używany, każdy sprzęt czy układ działający dzięki energii elektrycznej potrzebuje odpowiedniego okablowania. Wśród materiałów, które są dobrymi przewodnikami prądu, do produkcji okablowania powszechnie wykorzystuje się aluminium oraz miedź. Przewody aluminiowe i miedziane mają wiele odmiennych cech, które sprawiają, że mogą one być wykorzystywane w różny sposób. Przyjrzyjmy się bliżej charakterystyce przewodów aluminiowych i sprawdźmy, w jakich aplikacjach sprawdzają się najlepiej.

Jak wybrać odpowiednie kable rozruchowe?

dodano: 2020-08-17

Prawie każdy kierowca zetknął się lub najprawdopodobniej zetknie się z sytuacją, gdy auto nie da się uruchomić z powodu całkowitego rozładowania akumulatora. Z problemami tego typu najczęściej mamy do czynienia zimą, gdy silny mróz wychładza metalowe elementy silnika, powoduje gęstnienie oleju silnikowego, a także znacznie obniża sprawność akumulatora. By poradzić sobie z odpaleniem pojazdu, można skorzystać z pomocy innego kierowcy dysponującego sprawnym akumulatorem, niezbędne będą jednak przewody samochodowe, za pomocą których będzie można „pożyczyć” potrzebną energię. Ani uruchamianie w ten sposób pojazdu, ani sam wybór kabli rozruchowych nie jest trudne, trzeba jednak znać podstawowe zasady działania instalacji samochodowej. Przyjrzyjmy się bliżej temu, do czego auto potrzebuje najwięcej prądu i zobaczmy, jak znaleźć i podłączyć kable rozruchowe.

Przewody silikonowe – charakterystyka i zastosowanie

dodano: 2020-05-13

Okablowanie elektryczne jest niezbędnym elementem większości maszyn i urządzeń stosowanych w przemyśle. Przewody są wykorzystywane do przesyłania napięcia do elementów napędu, ale również odpowiadają za pobieranie impulsów z rozmaitych czujników. Używa się ich również do sterowania pracą poszczególnych układów. Najważniejszą cechą kabli dobrej jakości jest przede wszystkim możliwie najmniejszy opór i właściwa giętkość, ale również wytrzymałość zastosowanej izolacji. Jej cechy gwarantują skuteczną ochronę przed zwarciami oraz wadliwym działaniem sprzętu, powinny jednak być właściwie dobrane do warunków zewnętrznych, w jakich będą użytkowane. Jednym ze sposobów radzenia sobie z czynnikami zagrażającymi dobremu stanowi kabli elektrycznych jest stosowanie ich wersji wyposażonych w izolację o podwyższonych parametrach odpornościowych, np. przewodów silikonowych. Przyjrzyjmy się bliżej temu, jakie są zalety izolacji silikonowej.