Jakie kable wykorzystuje się do sterowania sygnalizacją?

dodano: 2021-10-01

Wyróżnić możemy wiele rodzajów kabli. Różnią się one przede wszystkim przekrojem, właściwościami czy materiałem, z którego zostały wykonane. Dobiera się je w zależności od tego, do czego będą wykorzystane. Jednym z zastosowań kabli jest sterowanie sygnalizacją. Jakie kable się do tego wykorzystuje?

Jak poprawnie poprowadzić kable w firmie?

dodano: 2021-08-06

Energia elektryczna to udogodnienie, z którego korzystamy na co dzień i od którego jesteśmy w dużej mierze zależni. Jest potrzebna w domach i mieszkaniach oraz w miejscach naszej pracy - zarówno do sprawnego działania komputerów i urządzeń biurowych, jak i do funkcjonowania bardziej zaawansowanych maszyn. Jeśli więc planujemy wymianę lub zainstalowanie kabli w siedzibie naszej firmy, wszelkie prace należy powierzyć fachowcom. Jednocześnie warto posiadać przynajmniej podstawową wiedzę o tym, jak prawidłowo stworzyć instalację elektryczną. O jakich zasadach należy pamiętać? Temat ten omawiamy w naszym wpisie.

Co warto wiedzieć o drutach nawojowych?

dodano: 2021-06-16

Drut nawojowy to rodzaj drutu używanego do wykonywania cewek i uzwojeń w induktorach, transformatorach, silnikach i prądnicach. Brzmi skomplikowanie? A wcale tak nie jest! Druty nawojowe są stosowane w wielu różnych dziedzinach, co sprawia, że korzystam z ich możliwości niemal każdego dnia. Warto więc dowiedzieć się o nich nieco więcej. W naszym artykule wyjaśniamy, czym są druty nawojowe, omawiamy gdzie są stosowane i pokazujemy, czym się wyróżniają. 

Jak chronić kable i przewody przed działaniem czynników zewnętrznych?

dodano: 2021-05-17

Podstawowym zadaniem każdej instalacji elektrycznej jest sprawne doprowadzanie prądu o określonych parametrach do miejsca, w którym zostanie on wykorzystany. Ułożone przewody muszą być prawidłowo dobrane do rodzaju zastosowania, zarówno pod względem swego przekroju, jak i zabezpieczenia przez zwarciami i przebiciami, dlatego są pokrywane odpowiednią warstwą izolacji.

Gdzie znajdzie zastosowanie maszyna tnąco-odizolowująca Kappa 330?

dodano: 2021-03-26

Wytwarzanie produktów wykorzystujących energię elektryczną łączy się z koniecznością odpowiedniego rozprowadzenia w nich instalacji dostarczającej prąd oraz zapewniającej działanie czujników i elementów sterujących. Przy prowadzeniu produkcji seryjnej przygotowanie potrzebnych do tego elementów musi się odbywać w sposób zautomatyzowany, co pozwala na uzyskanie wysokiej powtarzalności powstających elementów, a także na zachowanie dużego tempa produkcji.

Z czego wykonuje się druty nawojowe?

dodano: 2020-12-18

Druty nawojowe są powszechnie stosowanym materiałem w wielu gałęziach przemysłu. Dzięki swoim właściwościom montuje się je w maszynach, instalacjach elektrycznych i jeszcze innych rozbudowanych urządzeniach wykorzystujących prąd. Niektóre odmiany drutów nawojowych stosuje się w urządzeniach pomiarowych i telekomunikacyjnych. Z czego produkuje się te materiały? Jakie odmiany drutów nawojowych są najpopularniejsze? W tym artykule uzyskacie odpowiedzi na te pytania, dzięki czemu będziecie dobrze zorientowani podczas dokonywania zakupu. Pozwoli to Wam na wybór typu drutów nawojowych dopasowanych do potrzeb!