Jak zacisnąć przewody typu linka?

dodano: 2022-04-12

Podczas prac elektrycznych wykorzystywane są nie tylko różnego rodzaju narzędzia i akcesoria elektryczne, ale również różne rodzaje przewodów, które wpina się w urządzenia odbiorcze, łączy w sieci elektryczne w różny sposób — zależny od rodzaju zastosowanego przewodu. Jak zacisną przewody typu linka?

Jakie kable wykorzystuje się do sterowania sygnalizacją świetlną?

dodano: 2022-02-22

Kable sygnalizacyjne wykorzystuje się w wielu energetycznych urządzeniach takich jak urządzeniach kontrolnych, bezpieczeństwa i sterowniczych. Mogą być również wykorzystywane do zasilania energią elektryczną. Co powinniśmy o nich wiedzieć? Czytaj dalej, aby się dowiedzieć.

Instalacja wtynkowa a natynkowa

dodano: 2021-10-26

Instalacja elektryczna to coś, bez czego nie może się obyć żaden dom. Jednopiętrowy, dwupiętrowy, duży, mały – każdy musi mieć zagwarantowany dostęp do prądu. W końcu bez energii elektrycznej nie da się korzystać z urządzeń użytku codziennego takich jak lodówka, pralka czy telewizor. Tak więc od prądu nie ma ucieczki. W każdym przypadku trzeba zamontować instalację elektryczną. W poszczególnych sytuacjach mogą jednak występować różnice co do tego, gdzie dokładnie zostają zamontowane przewody. W tym zakresie istnieją dwa główne warianty.

Jakie kable wykorzystuje się do sterowania sygnalizacją?

dodano: 2021-10-01

Wyróżnić możemy wiele rodzajów kabli. Różnią się one przede wszystkim przekrojem, właściwościami czy materiałem, z którego zostały wykonane. Dobiera się je w zależności od tego, do czego będą wykorzystane. Jednym z zastosowań kabli jest sterowanie sygnalizacją. Jakie kable się do tego wykorzystuje?

Jak poprawnie poprowadzić kable w firmie?

dodano: 2021-08-06

Energia elektryczna to udogodnienie, z którego korzystamy na co dzień i od którego jesteśmy w dużej mierze zależni. Jest potrzebna w domach i mieszkaniach oraz w miejscach naszej pracy - zarówno do sprawnego działania komputerów i urządzeń biurowych, jak i do funkcjonowania bardziej zaawansowanych maszyn. Jeśli więc planujemy wymianę lub zainstalowanie kabli w siedzibie naszej firmy, wszelkie prace należy powierzyć fachowcom. Jednocześnie warto posiadać przynajmniej podstawową wiedzę o tym, jak prawidłowo stworzyć instalację elektryczną. O jakich zasadach należy pamiętać? Temat ten omawiamy w naszym wpisie.

Co warto wiedzieć o drutach nawojowych?

dodano: 2021-06-16

Drut nawojowy to rodzaj drutu używanego do wykonywania cewek i uzwojeń w induktorach, transformatorach, silnikach i prądnicach. Brzmi skomplikowanie? A wcale tak nie jest! Druty nawojowe są stosowane w wielu różnych dziedzinach, co sprawia, że korzystam z ich możliwości niemal każdego dnia. Warto więc dowiedzieć się o nich nieco więcej. W naszym artykule wyjaśniamy, czym są druty nawojowe, omawiamy gdzie są stosowane i pokazujemy, czym się wyróżniają.