Przewody silikonowe do zadań specjalnych. Właściwości i zastosowanie

Przewody silikonowe do zadań specjalnych. Właściwości i zastosowanie

Przewody silikonowe to grupa produktów przeznaczona do użytku w różnorodnych, bardzo trudnych warunkach. Mogą być wykorzystywane przy bardzo wysokich temperaturach, wynoszących od +180°C, a krótkotrwale nawet do +220°C. Są w stanie znieść również bardzo niskie temperatury do –60°C. Zachowują przy tym odpowiednią elastyczność oraz swoje najważniejsze właściwości użytkowe. Nie jest to jednak jedyna zaleta przewodów silikonowych. Więcej na ich temat dowiesz się, czytając ten artykuł.

Najważniejsze cechy użytkowe przewodów silikonowych

Jak już zostało wspomniane, przewody silikonowe zachowują swoją elastyczność w ekstremalnych warunkach termicznych. Poza tym są odporne na skręcanie, zginanie, przełamywanie. Dzięki tym właściwościom mogą być stosowane w miejscach trudno dostępnych. Wykazują również odporność na różnorodne chemikalia, dzięki czemu są wykorzystywane w różnych branżach, w tym m.in. przemyśle farmaceutycznym, spożywczym (są dopuszczone do kontaktu z żywnością), chłodniczym, motoryzacyjnym czy papierniczym. Co więcej, wyróżniają się wytrzymałością w przypadku działania promieniowania podczerwonego, pary wodnej czy substancji technicznych.

Przykładowe zastosowanie przewodów silikonowych

Przewody silikonowe mogą być stosowane nawet w miejscach, gdzie tradycyjne przewody nie sprawdziłyby się ze względu na występujące wysokie temperatury. Najczęściej są to np. silniki elektryczne, wentylacja i klimatyzacja, piece, fabryki tworzyw sztucznych, huty i odlewnie czy fabryki transformatorów i generatorów. Znalazły też zastosowanie przy sprzęcie AGD, kuchenkach elektrycznych, grzejnikach, oświetleniu czy obwodach wysokich napięć.

Przewody silikonowe w asortymencie hurtowni EL-DRUT

W asortymencie hurtowni EL-DRUT można znaleźć przewody silikonowe LGS / SIF 300/500V oraz LGS 450/750V. Są to przewody jednożyłowe o izolacji z gumy silikonowej. Oba typy produktów posiadają różne parametry techniczne, co determinuje ich późniejsze zastosowanie.

Wróć do bloga

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem